Instagramda bizi takip edin.

Follow us on Instagram

Keşfetmek için ilerleyin
yukarı dön
Image Alt

Düğün Fotoğrafçıları

  /  Önemli Bilgiler   /  Düğün Fotoğrafı Pozları

Düğün Fotoğrafları İçin Poz Çalışmaları

Düğün gününün ilk saatlerinden itibaren başlayan telaşlı ancak bir o kadar da mutluluk veren hazırlık sürecinizden başlayarak tüm düğün gecesinin sonuna kadar devam eden çekimlerle şekillenen düğün hikayesi, bugün için artık lüks olmaktan çıkmış durumda. Evlilik yolunda son dönemece gelen tüm çiftlerin en temel ihtiyacına dönüşen düğün hikayesi çekimleri, bu özel günden geriye kalacak en önemli anı olan fotoğraflara profesyonel ve sanatsal bir dokunuş anlamına geliyor. Senelerdir artık ezberlenen düğün fotoğrafı pozları yerine profesyonel bir düğün fotoğrafçısının estetik vizyonuyla gerçekleştirilen çekimler, düğünden geriye herkesin ve en önemlisi sizin seneler sonrasında bile mutlulukla bakacağınız fotoğraflara sahip olmanızı garanti eder.

Düğün gününün hazırlıkları esnasında tamamen doğal pozlar yakalayan ve böylelikle en mutlu ve heyecanlı anları ölümsüzleştiren düğün fotoğrafçısı, düğündeki ilk danstan gecenin sonuna kadar çekim yapmayı sürdürebilir. Çiftin tercihlerine göre bu sürenin kısaltılması veya çekimlerin belli bir mekânı kapsayacak şekilde gerçekleştirilmesi de mümkündür. Tüm bu düğün fotoğrafı çekimlerinin olmazsa olmazlarından biri de dış mekân çekimleriyken çiftin düğün günü telaş içinde dış mekânda yapılan çekimler için düğün fotoğrafı pozları ile kaybedecek vaktinin olmaması halindeyse bu dış mekân çekimleri düğün sonrasında da yapılabiliyor. Zaten günümüzde pek çok çift, dış mekân fotoğraf çekimleri için düğün sonrasında kendisinin belirlediği bir tarihi seçiyor.

Düğünün telaşı ve hazırlıklar için kısıtlı vaktin olduğu bu özel günde fotoğraf çekimine zaman ayırmak istemeyenler kadar düğün hazırlıklarına daha fazla bütçe ayırmayı arzu edenler de dış mekân çekimlerini düğün sonrasına bırakıyor. Düğünden sonraki birkaç hafta içinde çiftin belirleyeceği günde, herhangi bir telaş olmadan rahatça hazırlanan çift böylelikle arzu ettiği masalsı dış mekân düğün fotoğraflarına stressiz bir şekilde ve eğlenerek sahip olabiliyor. Bunun için planlamanın önceden yapılması ve çiftin fotoğrafçının yoğunluğunu da düşünerek düğün öncesinde kesin tarihi belirlemesi daha akıllıca olacaktır. Tabi bütün bunlardan önce tercih edeceğiniz fotoğrafçının profesyonelliğiyle birlikte düğün fotoğrafçılığı konusundaki tecrübesi de mutlaka göz önünde bulundurarak seçim yapmalısınız.

Yorum Yaz