Instagramda bizi takip edin.

Follow us on Instagram

Keşfetmek için ilerleyin
yukarı dön
Image Alt

Düğün Fotoğrafçıları

  /  Genel   /  Düğün Fotoğrafları İçin Masalsı Mekanlar

Sosyal medyada paylaşıldığı anda tüm arkadaş ve akraba çevresinin beğenisini kazanacak, pek çok evlilik hazırlığındaki arkadaşın fotoğrafçının iletişim bilgilerini isteyeceği kadar orijinal düğün fotoğrafları için mesleğinde deneyimli, profesyonel çalışma anlayışını benimsemiş ve şüphesiz fotoğraf sanatında yetenekli bir fotoğrafçıyla çalışmak gerekmekte. Düğün fotoğraf mekanları seçiminden çekimin planlanmasına, fotoğraflarda doğallıktan yana bir anlayışın yansıtılmasından çekimin hiçbir problem yaşanmadan tamamlanmasına kadar birçok önemli hususun söz konusu olduğu düğün fotoğrafçılığı baştan sona profesyonelce yapılması gereken bir iş. Dışarda yapılacak çekimler için doğayla iç içe veya tarihi mekânların seçilmesi yeterli gibi görünse de, düğün fotoğraf mekanları ancak fotoğrafları çeken sanatçı yetenekli ve deneyimli olduğu müddetçe fotoğraflarda istenen etkinin oluşmasını sağlayabilir.

İstanbul İçin Bazı Düğün Çekimi Mekanları

1- Belgrad Ormanı

2- Atatürk Arboretum

3- Beykoz Kundura Fabrikası

4- Garipçe Köyü

5- Bakırköy Botanik Parkı

Dış mekân çekimlerinin yanı sıra portre çekimlerinin bile düğün öncesindeki telaşlı hazırlık sürecine sıkıştırılmasına gerek yok çünkü bu gibi çekimler fotoğrafçıyla konuşarak, düğün sonrasına bırakılabilir. Düğünün stresi ve telaşlı hazırlık sürecinden sonra rahatlayan çift, kendi belirlediği bir tarihte iç veya dış mekan çekimleri için fotoğrafçıyla buluşabilir. Çekimler için düğün fotoğraf mekanları arasından seçim yapmakta kararsız kalınması, bütçenin düğün hazırlıkları için bile kısıtlı olması veya çiftin yoğunluktan ötürü düğün koşuşturmacasında çekimlere zaman ayıramaması gibi durumlarda çekimler sıklıkla düğün sonrasına bırakılıyor. Düğün harcamalarının sonlanması ve çiftin evlenerek, düğün stresini geride bıraktıktan sonra fotoğraf çekimini yapması her geçen yıl daha fazla çiftin seçtiği bir tercih haline dönüştü.

Dış mekânda yapılan gelin ve damat çekimleri için hazırlıklar dâhil olmak üzere ortalama dört saat yeterli olurken bu süreye en sonda gerçekleştirilen portre çekimlerinin de dâhil edilmesi mümkün. Çiftin düğün öncesi veya sonrasında yoğunluğuna göre dilediği günü seçmesi ise eşzamanlı şekilde fotoğraf sanatçısının çalışma takviminin de uygun olmasına bağlı. Dolayısıyla siz istediğiniz zamanda fotoğrafçınızın hemen randevu vereceğini zannetmeden, fotoğrafçının haftalar veya aylar öncesinden randevuları tamamen dolmuş olabileceğini unutmayın. Bunun için çekimlerle ilgili, bilhassa düğün sezonunda olabildiğince önceden kesin bir tarih belirlemenizde ve fotoğrafçınızdan bu doğrultuda erken süreçte randevu almanızda yarar var.

Yorum Yaz