Instagramda bizi takip edin.

Follow us on Instagram

Keşfetmek için ilerleyin
yukarı dön
Image Alt

Fotoğraf Albümü

  /  Fotoğraf Albümü

Düğün albümü hem uzun ömürlü saklanması hem de yakın eş, dost ve akrabalara gösterilen bir argüman olması açısından son derece önemlidir. Özellikle albümün malzemesi, kalitesi ve görsel albenisinin yüksek olması dikkat edilmesi gereken etmenlerdendir.

Yakın çevresinin evlilik fotoğraflarını gören evli çiftlerin neredeyse tamamı, kendi düğünlerinden geriye kalan eski usul poza dayalı birkaç fotoğrafa bakınca pişman oluyor. Gençlerse kendi düğünlerinin de bu şekilde profesyonel fotoğrafçılar tarafından, herkesin beğeneceği bir estetik anlayışla fotoğraflanmasını istiyor. Düğün fotoğraf albümü için profesyonel bir fotoğrafçı kiralamaya olan talep o kadar yoğunlaşmış durumda ki, deneyimli fotoğrafçıların yoğunluğu sebebiyle sektörde amatör ve deneyimsiz kişiler de iş bulabiliyor ki, çiftlerin bu konuda bilhassa dikkatli olması gerekiyor.

İstanbul’da her sene 100 binden fazla çift dünya evine girerken ülke genelinde bu sayı yüz binlere ulaştığından, profesyonel düğün fotoğrafçılarına çok ama çok yoğun talep var. Bu yoğun talep beraberinde yeteneği ve teknik bilgisi tartışmaya açık olanların da sektöre girmesine yol açtığından, düğün gibi en özel gününün fotoğraflanması işini amatörlerin eline bırakmamaya dikkat etmek gerekiyor. Fiyatlar yıllar öncesine göre çok daha uygun seviyelere inmiş olmasına rağmen işinin hakkını veren, deneyimli fotoğrafçılarla anlaşmak için birkaç yüz liralık küçük harcamalar yeterli olmayabilir.

Müşterilerimize sunduğumuz albümler sonrası gelen yorumlardan;

Ben ilk görüşmeye gittiğimde sadece mekan ve fotoğraflara odaklanmıştım, ancak ofiste albümün de çok önemli olduğunu anladım çünkü basılacak olan fotoğraflar bunlarda muhafaza edilecek ve ben bunları yakınlarıma gösterecektim. Ekibin yönlendirmesiyle de aldığım kumaş fotoğraf albümü inanılmaz kaliteli ve hoştu. Gösterdiğim istisnasız herkes bayıldı. Teşekkürler Alpha Ailesi!

Siz de işinizi şansa bırakmak istemiyor ve fotoğraflarınız kadar albümünüz de kaliteli olsun istiyorsanız mutlaka albümlerimize göz atın.

Bazı albüm çeşitlerimizi ve özelliklerini aşağıda bulabilirsiniz;

 

 

Düğünlerden sonra doğumun da özel olarak bu işi yapan bir sanatçıyla anlaşarak fotoğraflanması popüler trend olduğundan beri, profesyonel fotoğrafçılara olan ihtiyaç hızla arttı. Fotoğrafçılıkta kullanılan dijital tekniklerin gelişmesi sanatçıların çok daha serbest çalışmasını, dolayısıyla düğün ve doğum gibi yaşam boyunca tekrarı olmayan en özel günlerin çok daha geniş imkanlarla fotoğraflanabilmesini sağladı. Şık görsellerle herkesin beğenisini kazanacak ve her açıdan içinize sinecek bir düğün fotoğraf albümü için düğün gününün fotoğraflanması için tercih edeceğini sanatçının yeteneğine ve dahası profesyonelliğine mutlaka dikkate almalısınız. Günümüzde artık düğün fotoğraf albümü için profesyonellerle anlaşmak lüks bir harcama değil, herkesin ortak ihtiyacı olarak görülüyor. Aynı hızla olmasa da, doğum sürecini fotoğraflayan profesyonel sanatçılara gösterilen ilgi de günden güne artıyor.

Düğünlerden geriye birkaç basit poz yerine tüm düğün hazırlığı sürecinin hatırlanacağı düğün hikayesi, en mutlu anların estetik bir bütünlüğe sahip fotoğraflarla özel anılara dönüşmesini sağlamakta. Bu hizmetler on yıl kadar öncesinde çoğu çift için lüks düğün hazırlığı harcamalarıyken evlenen çoğu çift bu tip bir hizmet satın alabileceğinden dahi habersizdi. Düğünler için konsept çekim paketlerinin sunulduğundan herkesin haberi olmasında, tartışmasız internetin çok büyük payı var. Sosyal medya araçlarının kullanımı için bilgisayar başına bile oturmaya gerek kalmayan günümüzde artık evlenen çiftler birkaç gün içinde onlarca şık fotoğrafları tüm sosyal çevresiyle paylaşıyor.