Instagramda bizi takip edin.

Follow us on Instagram

Keşfetmek için ilerleyin
yukarı dön
Image Alt

Fotoğraf Çekimi Sırasında Yanınızda Bulunması Gerekenler

  /  Fotoğraf Çekimi Sırasında Yanınızda Bulunması Gerekenler

Düğün fotoğraflarınızın iç ve dış mekân çekimleri için ister düğün öncesinde ister düğün günü isterseniz de düğünden sonraki bir tarihi planlamış olun işleri hem fotoğrafçınız hem de kendiniz için kolaylaştırmanız önemlidir. Bunun için fotoğraf çekimi sırasında yanınızda bulunması gerekenler hakkında ön görüşme aşamasından itibaren fotoğrafçınıza danışmanızda yarar var. Dış mekan çekimlerinde özellikle gelinlerin yanında spor ayakkabı veya en azından düz tabanlı bir ayakkabı getirmesi, farklı mekanlarda yapılacak çekimler arasında yürürken zorluk yaşanmamasını sağlar. Fotoğraf çekimine sıra geldiğinde rahatça topuklu ayakkabınızı giyebilir ve çekim sonrasında tekrar spor ayakkabınızı giyerek sonraki mekâna topuklu zahmetini çekmek zorunda kalmadan rahat bir şekilde yürütebilirsiniz.

Tıpkı çocuk sahibi olacak çiftlerin hazırladığı doğum çantası gibi çekim için küçük bir çanta hazırlamak, bu çantanın içine sadece makyaj malzemeleri değil su ve atıştıracak bir şeyler koymak bile yeri geldiğinde düşündüğünüzden çok daha faydalı olabilir. Bu gibi küçük detaylar ihtiyaç anında önemi anlaşılan gerekliliklerdir ki, dış mekân çekimlerini kolay ve daha önemlisi eğlenceli kılan da bu gibi detaylarla alakalı hazırlıklardır. Çoğu zaman çiftler dış mekânda ve düğün sezonu aynı zamanda havaların sıcak olduğu, güneşli günler anlamına geldiğinden güneş altında geçen dakikalardan sonra susar ve “keşke soğuk bir su olsaydı” cümlesi düğün fotoğrafçılarının en sık duyduğu şikâyetlerden biri olur.

Kısaca fotoğraf çekimi sırasında yanınızda bulunması gerekenler hakkında birkaç ipucu vermek gerekirse rahat ayakkabılar, su, makyaj malzemeleri, ıslak mendil ve peçete ilk sıralarda sayılabilecekler arasında. Ayrıca kan şekerinizin düşmemesi ve hemen enerjiye ihtiyaç duyabileceğiniz durumlar göz önünde bulundurarak, küçük de olsa şekerli bir atıştırmalığı hazır bulundurmanızdan da zarar gelmez. Dış mekânın rüzgarlı olabileceği ve saçlarınızın sizin ve fotoğrafçının istediği formda durmasını imkânsız hale getirebileceğini düşünerek, saç spreyi ve benzer ürünlerle uğraşmamak adına birkaç küçük tel tokayı hazırda bulundurmanız da bir hayli faydalı olacaktır. Ayna ve makyaj malzemeleri zaten kadınların istese de unutamayacağı şeyler olduğu için bunları hatırlatmaya bile gerek yok…