Instagramda bizi takip edin.

Follow us on Instagram

Keşfetmek için ilerleyin
yukarı dön
Image Alt

Düğün Fotoğrafçıları

  /  Önemli Bilgiler   /  İstanbul Ücretsiz Dış Çekim Mekanları

Evlilik heyecanıyla birlikte bir yandan bu günden geriye kalacak en önemli hatıra olan düğün fotoğraflarının sıradanlıktan uzak, şık bir estetik görsellik vaat eden pozlara ev sahipliği yapması için düğün tarihi belli olan çiftler hemen düğün fotoğrafçısı arayışına girişiyor. Günümüzde artık internet üzerinden İstanbul ücretsiz dış çekim mekanları ve tarihi mekânlara ilişkin araştırma yapılsa da, profesyonellik gerektiren bu iş için en iyisi işin uzmanına yani profesyonel bir düğün fotoğrafçısına güvenmek. Bu tür detayların tamamını sizin için düşünen, mekân tercihleriyle beğeni ve taleplerinize göre size farklı pek çok iç ve dış mekân alternatifi sunabilen, çekimle ilgili tüm planlamaları yapan profesyonel bir fotoğrafçı şüphesiz işinizi fazlasıyla kolaylaştırır.

Fotoğrafçınızla dijital teknolojinin sunduğu kolaylıkları kullanarak online bir görüşme yapabilir veya daha da iyisi yüz yüze konuşarak, anlaşmadan önce fotoğrafçınızın sizi ve sizin de fotoğrafçınızı anladığınızdan emin olabilirsiniz. Bu ön görüşme aslında sizden de önce profesyonel fotoğrafçıların talep ettiği bir görüşmedir çünkü işini profesyonellikten ödün vermeden yapan, deneyimli fotoğrafçılar çiftin beğeni ve çekimlere dair taleplerini önceden bilmek ister. Fotoğrafçınızla anlaşmadan önce düğün hikayesi veya farklı konseptlerle gerçekleştirilecek fotoğraf çekimlerine dair beklentilerinizi açıkça anlatmanız, fotoğraf sanatçısının ne istediğini baştan bildiği için memnuniyetinizi sağlayacak kapsamda bir çekim planlaması yapmasını mümkün kılar. Ezbere İstanbul ücretsiz dış çekim mekanları arasından birinin seçilmesi ve düğün dansıyla beraber birkaç kare fotoğraflanmasındansa deneyim sahibi ve mesleğinde profesyonelleşmiş bir fotoğrafçıyla çalışmanızsa memnuniyetiniz açısından işin olmazsa olmazıdır.

Film ve fotoğraf albümlerinin eklenebildiği düğün paketlerinden sonra ayrıca çifte, düğün günü ve dış mekânda çekilen tüm fotoğraflar dijital formatta ve yüksek çözünürlükte bir flaş bellekte teslim edilir. Böylece çiftin ilerleyen zamanlarda dilediği fotoğrafı, arzu ettiği şekilde kullanması, fotoğraflar arasından dilediğini sosyal medyada arkadaş çevresiyle paylaşması mümkündür. Çiftin fotoğrafçıyla yaptığı görüşmeyle önceden belirlediği tarihte, belirlenen mekâna gelmesiyle başlayan dış mekân ve portre çekimleri ise istisnai durumlar dışında genellikle 3-4 saat süren bir iştir.

Yorum Yaz